Škrob Kuzu kousky 100g, Muso

Kód: MUS031
Značka: Muso
187 Kč 166,96 Kč bez DPH 187 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostlina kuzu je vinný keř. Má svůj původ v japonských horách. Dnes roste také v USA, zvláště na jihu, kde je známa jako „kudzu“. Přesněji řečeno je kuzu škrob z kořene rostlinného keře. Tento velmi tvrdý, divoký kořen je nositelem velkého množství energie. Může v pravém slova smyslu „prorůstat skálou“. To je důvodem, proč měly vždycky svoje místo v jídelníčku silných mužů právě tak jako v medicíně. Průměrně dosahuje kořen kuzu 90-ti kg. Proto je nazýván Orientální obr. Tradiční východní medicína si vybírá kuzu pro léčení zejména zažívacího traktu, ve světě vaření je také považován za nejlepší škrob.

Tradičně se kořen kuzu sbíral v období pozdního podzimu a za rané zimy. Byla to velice nákladná a obtížná práce. Po vyhrabání se kořeny nařezaly pilkou a potom se ručně omývaly v horských potocích. (V zimě!) Přitom se vymýval z kořenů škrob. Protékající tekutina byla shromažďována v nádržích, kde se mohl škrob usazovat a zhoustnout. Celý proces je mnohem náročnější, než jsme vám zde popsali. Zdůrazňujeme to jen proto, abychom naznačili, jak bylo kuzu ceněno a žádáno. I za cenu obrovské námahy.

Síla KUZU

 

V Japonsku a Číně je kuzu znám svými medicínskými účinky více než 1000 let.

Molekuly kuzu vstupují do vnitřních orgánů a zbavují je nepříznivého překyselení a bakteriálních infekcí. V mnoha případech žaludečních potíží, vnitřního podráždění (zánětů )- miska kaše, nebo pudinku z kuzu přinese okamžitou úlevu.

Škrob kuzu tedy tradičně doporučovaný na zažívací problémy.

Vědci objevili, že kuzu má také vysoký obsah flavonoidů, které jsou příčinou výrazného léčivého působení na oběhový systém. Flavonoidy a příbuzná skupina známá jako bioflavonoidy jsou přírodního původu a pomáhají regulovat metabolismus. Mají také příznivý vliv na lidskou fyziologii tím, že uvolňují cévy, které jsou staženy vlivem napětí a stresů. Léčebný efekt těchto flavonoidů byl prokázán již ve staré Číně. Když byl pravidelně dodáván do lidského těla prášek kuzu nebo extrahované flavonoidy snížil se vysoký krevní tlak a zlepšil se stav chronické migrény, ulevilo se bolestem v ramenou, krku a hlavě. Kromě uvolnění cév flavonoidy přispívají ke snížení hladiny cholesterolu a snižují riziko utváření krevních sraženin.

 

Účinky prášku kuzu:

Prášek kuzu je velmi koncentrovaný škrob. Obsahuje na jednotku váhy více kalorií než med. Je však mnohem pomaleji se spalující a tudíž příznivěji působící zdroj energie než med.

Kuzu posiluje a reguluje zažívání

Je velice lehce stravitelný, střeva ho lehce vstřebají.

 

Shrnutí: Jako domácí léčebný prostředek je kuzu velmi vhodný za těchto okolností:

  • celkové vyčerpání (kuzu zahání únavu a zvyšuje vitalitu)

  • akutní střevní problémy (zvláště průjem, včetně průjmu při choleře a úplavici)

  • chronické střevní choroby

  • nachlazení (velmi často se připojuje ke střevní slabosti nebo k vyčerpání)

  • horečka – kuzu ji pomáhá snižovat

  • při pravidelné konzumaci se sníží se vysoký krevní tlak a zlepší se chronické migrény

  • zužování cév – kuzu uvolňuje (dilatuje) cévy, které jsou staženy vlivem napětí a stresů

  • kuzu snižuje riziko utváření krevních sraženin

  • pomáhá na uvolnění napnutých svalů.

  • kuzu je velmi vhodný pro pacienty, kteří nemohou konzumovat pevnou stravu a je vhodný i pro zvířata

Doplňkové parametry

Kategorie: OCHUCOVADLA
Hmotnost: 0.11 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: