Fermentovaný olej z tresčích jater Bez příchuti 176ml, Green Pasture

Kód: GRP001
Značka: Green Pasture
1 045 Kč 933,04 Kč bez DPH 593,75 Kč / 100 ml
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Díky fermentaci skvěle vstřebatelný zdroj omega 3 (DHA/EPA), vitamínů A a D a chinonů

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o přírodní velice kvalitní bio fermentovaný olej z jater divokých tresek (ne tresek z farem), který se za studena získává oddělováním od jaterní tkáně šetrnou lakto-fermentační cestou a tím zůstavá vyplavovaný tuk syrový, zachovává přirozené nutriční hodnoty, neobsahuje syntetické vitamíny a ani snadno nežlukne.

Nejedná se o rybí tuk, ale o ručně zpracovávaný tuk z rybích jater. Obsahuje nejen omega-3 mastné kyseliny (DHA a EPA), ale také v tucích rozpustné vitamíny A (pomáhá ke správnému růstu a dobrému zraku) a vitamín D (pomáhá vstřebávání vápníku), a to v přirozeném poměru (cca 4:1 až 5:1) a chinony (do kterých patří např. koenzym Q10).

Pro zachování omega-3 mastných kyselin v tkáních doporučujeme podávat při jídle s obsahem nasycených živočišných tuků (ideálně kvalitní čerstvé kravské máslo, ghí nebo kokos) - doporučujeme prostudovat stránky www.greenpasture.org (výrobce), www.vyzivujicitradice.cz, případně www.westonaprice.org (anglicky)

Překlad obalu: Mnoho velkých kultur v dějinách mělo posvátnou potravinu, na kterou spoléhali, že zaručí silnou mysl, tělo a ducha, a sice fermentovaný rybí olej a olej z rybích jater.  Silný římský voják dostával dávku fermentovaného rybího tuku. Stoický skandinávský Viking měl sud s fermentovanými tresčími játry za dveřmi svého domu. Babička vždy mívala láhev oleje z tresčích jater v kredenci.

Doporučené dávkování: 2ml (2g) - doporučené výrobcem pro dospělého člověka, nepřekračujte denní dávku. Pro dítě  3-10let lze podat množství 1ml, pro dítě 10-18let 1,5ml. Nevyhovuje-li podání "na lžičku", smíchejte jednu dávku s 30-60 ml teplé vody nebo s ořechovým máslem, s pomerančovým, grepovým nebo rajčatovým džusem, mlékem či jogurtem nebo jablečnou přesnidávkou.
Jedná se o doplněk stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Užívání během těhotenství nebo kojení, nebo při současném užívání s léky na předpis konzultujte s lékařem. Výživový doplněk neslouží jako náhrada pestré stravy. Hustý obsah nebo zákal, který může vzniknout v chladu, nemá vliv na kvalitu výrobku. Uvedení tohoto doplňku stravy na český trh oznámeno Ministerstvu zdravotnictví a Ministerstvu zemědělství dne 18.1.2013. V případě nežádoucích účinků vyhledejte lékaře. Olej z tresčích jater může obsahovat alergeny jiných mořských potravin, jako jsou korýši. 
 
1 dávka obsahuje: Energie 75kJ, vitamín A 3650IU (odpovídá 730 microg = 91 % DDD), vitamín D 855IU (odpovídá 21 microg = 420% DDD), omega-3 mastné kyseliny: 23,4-26,7 % (EPA: 9,4-13,3%, DHA: 7,9-11,4%), chinony 9.31 mg/ml-34.15 mg/ml.
Vzhledem k tomu, že je olej získáván z jater divokých tresek, které nejsou vyživované krmnými směsemi, hodnoty jsou proměnlivé.

Složení: Fermentovaný olej z tresčích jater 100%.
176ml v balení s praktickým dávkovačem odměrkové stříkačky - 1 balení vystačí na 88 dávek.

Skladování: v chladu mimo dosah slunce, při zchlazení může dojít k zakalení nebo ke ztuhnutí. Po otevření uchovejte v lednici a mimo dosah dětí. Po otevření spotřebujte do 6 měsíců (na obale vyznačeno datum výroby MFG DATE – z ang. manufacture date). Minimální trvanlivost 2 roky.

Země původu: USA

Poznámka: Moderní věda potvrzuje synergičnost vitamínů A, D a K2, pokud pocházejí z přirozených potravin. A synergičnost (másla+oleje z tresčích jater), totiž látek v másle (např. kyselnina AA-arachidonová) a v oleji z tresčích jater (dr. Price máselný tuk a tresčí olej dával umírajícím pod jazyk, čimž je oživil), který obsahuje hotové omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA. Tyto 3 mastné kyseliny, které jsou prekurzory 3 serií hormonům podobných látek prostaglandinů, které musejí být v rovnováze.

Upozornění: nadace Westona A. Pricea zveřejnila upozornění, že " Olej z tresčích jater obsahuje značně vysoké hladiny omega-3 mastné kyseliny EPA, což může způsobit řadu zdravotních problémů, jako je krvácení při porodním procesu, pokud není vyvážena kyselinou arachidonovou , omega-6 mastnou kyselinou, nacházející se v játrech, žloutkách a tuku masa a která se na dráze omega-6 mastných kyselin mění na serii prostaglandinů. Nadace žádá, aby olej z tresčích jater do svého jídelníčku nezařazovali lidé, kteří nejedí dostatek těchto živočičných potravin. Je důležité, aby se lidé stravovali podle jejich diety pro těhotné a nevybírali si jen její část. Kyselina arachidonová je také v másle z pastevního chovu krav. Když dr. Price podával pod jazyk umírajícím lidem, u jejichž postele již probělo "poslední pomazání", směs oleje z tresčích jater a máselného tuku z pastevního chovu, tito lidé se zotavili, k čemuž by nedošlo, pokud by podával tento olej jen samotný.

Bylo čerpáno i ze zdrojů www.vyzivujicitradice.cz

Výrobce: Green Pasture Products, 524 E. Clay O'Neill, Nebraska 68763, USA

Doplňkové parametry

Kategorie: FERM. OLEJE Z TRESČÍCH JATER
Hmotnost: 0.45 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: