Hořčík (Tri-magnesium dicitrát) 120 kapslí, WoldoHealth

Kód: WLD005
Značka: WoldoHealth
549 Kč 490,18 Kč bez DPH 4,58 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024

100% hořčík ve formě vysoce účinného tri-magnesium dicitrátu, v balení 30 denních dávek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Woldohealth 100 % hořčík ve formě vysoce účinného tri-magnesium dicitrátu. Tato forma se vyznačuje maximální biologickou dostupností a skvělou vstřebatelností pro lidské tělo. V jedné denní dávce (4 kapsle) získáte 300 mg elementárního hořčíku, což odpovídá jeho doporučené denní dávce. Každá kapsle obsahuje 500 mg čistého tri-dicitrátu hořčíku. Tato dicitrátová forma má dvojnásobné množství hořčíku, přibližně15 %, kdy konvenční citrát obsahuje pouze kolem 8%. Kapsle jsou rostlinného původu (veganské kapsle), které jsou v porovnání se želatinovými lépe vstřebatelné a méně zatěžují žaludek. Náš produkt je dodáván v balení z jantarového skla, které slouží k ochraně před slunečním zářením a zajišťuje jeho optimální trvanlivost

Proč je hořčík důležitý pro naše tělo:
Hořčík je považován za jeden z nejdůležitějších minerálů pro naše tělo, kvůli jeho roli ve více než 300 biochemických reakcích. Nejčastěji se vyskytuje v kostech jako součást enzymů, které pomáhají rozkládat potraviny. Také se podílí na syntéze základních molekul jako jsou DNA, RNA a proteiny. Je součástí konstrukčního základu v kostech, buněčných membránách a chromozomech. Působí proti únavě, podporuje zdravý metabolismus, normální funkci svalů, přispívá ke správné nervové funkci a hraje klíčovou roli ve vstřebávání vápníku. 

Hořčík:
  - zmírňuje pocit únavy a vyčerpání
  - přispívá ke správné činnosti svalů
  - udržuje správný stav zubu a kostí
  - přispívá k elektrolytické rovnováze
  - podílí se na procesu syntézy bílkovin a dělení buněk
  - přispívá ke správné činnosti nervové soustavy
  - snižuje podrážděnost a nervozitu
  - podporuje správný účinek inzulinu
  - zabraňuje vzniku ledvinových kamenů
  - chrání organismus před přebytečným vápníkem

Co je tri-magnesium dicitrát:
Naše tělo spotřebovává nejvíce hořčíku při stresu nebo fyzické zátěži, proto je jeho dostatečný přísun životně důležitý. Lidské tělo dokáže nejlépe vstřebat hořčík ve spojení s organickými kyselinami, citráty. Ve farmaceutickém průmyslu je používáno přibližně 12 organických sloučenin (síran, oratát, malát etc.), ale tyto formy obsahují pouze cca 7% hořčíku a vyskytují se v kyselém prostředí. Forma trimagnesia dicitrátu, má oproti nim dvojnásobné množství, cca 15%. 

Nedostatek hořčíku:
Více než třetina české populace trpí nedostatkem hořčíku, z důvodu snižování jeho obsahu v potravinách. Děje se to z důvodu intenzivního zemědělství a nedostatku hořčíku v půdě. Studie uvádí, že lidské tělo dokáže vstřebat pouze 30 % hořčíku obsaženého v potravinách. Svůj vliv má také složení potravin, které může omezit vstřebávání hořčíku ze stravy, jako jsou potraviny s vysokým obsahem vápníku, nedostatečný příjem vitamínu B nebo zvýšený příjem tuků a sacharidů. Nedostatek hořčíku se projevuje zvýšenou únavou, slabostí, bolestí hlavy nebo nechutenstvím. V případě deficitu hořčíku v delším časovém horizontu, se může dostavit zhoršení kvality vlasů, nehtů, brnění končetin a nepříjemných svalových křečí, neboť svaly nejsou schopné relaxovat bez přítomnosti hořčíku.

Doporučená denní dávka hořčíku:
Doporučená denní dávka hořčíku se pohybuje mezi 300 - 400 mg. Tento údaj je pouze orientační, neboť potřeba hořčíku je velmi individuální. Zvyšuje se s přibývajícím věkem, větší fyzické zátěži, také pacienti trpící onemocněním srdce by měli dbát na jeho zvýšenou dávku. Těhotné a kojící ženy by měly být opatrné na jeho dostatek, neboť hladina hořčíku má vliv na vyvíjecí se plod či novorozence. Zvýšené potřeba se také týká aktivních sportovců a pacientů, kteří se potýkají s cukrovkou.

Složení: Citrát hořečnatý (jako dicitrát trihořečnatý), tobolka z hydroxypropylmethylcelulózy (vegan).
Obsahuje pouze přírodní látky bez aditiv, stearátu hořečnatého, barviv, sladidel, aromat, stabilizátorů, laktózy, lepku a GMO. Je vhodný pro vegany, vegetariány a alergiky.

Doporučené denní dávkování: Užijte 4 kapsle denně (ve 2 dávkách s rozestupem nejméně 4 hodiny) a zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Vápník by měl být užíván s časovým odstupem. Nepřekračujte doporučené dávkování. 

Obsah účinných látek v denní dávce (4 kapsle):
Hořčík       300mg - 80% DRHP* 
*DRHP - Denní referenční hodnota příjmu 

Skladování: Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním zářením.

Upozornění na obale: Doplňky stravy nenahrazují pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Ukládejte mimo dosah dětí.

Výrobce: Woldoshop GmbH, Oststrasse 64-70a, 22844 Norderstedt, Německo
Prodávající: Woldoshop s.r.o., Rožkova 120, 530 02 Pardubice, Česká republika

Doplňkové parametry

Kategorie: DOPLŇKY STRAVY, VITAMÍNY
Hmotnost: 0.4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: